Poniedziałek 12.08.2019 r.

Śniadanie:Mleko,chleb baltonowski,razowy z masłem,polędwicą sopocką,pomidorem,ogórkiem kiszonym,jabłko suszone,herbata owocowa z miodem

Obiad: Barszcz czerwony z makaronem,polędwiczki wieprzowe,duszone w sosie własnym,kasza, buraczki,arbuz,sok 100%

Podwieczorek: Budyń waniliowy (wyrób własny )z musem morelowym,biszkopty ,papryka ,woda mineralna z miętą.

ALERGENY:(1, 6, 7,9 )

Wtorek 13.08.2019

Śniadanie:Kawa zbożowa z mlekiem,chleb baltonowski ,graham z masłem,pastą serowo -jajeczną,natką pietruszki,ogórkiem świeżym,pestki

słonecznika,śliwki,herbata owocowa z miodem.

Obiad: Zupa fasolowa z włoszczyzną,ziemniakami,pierś z kurczaka duszona na oleju z ryżem,surówka z marchwi,jabłka,sok 100%

Podwieczorek:Kisiel na soku owocowym(wyrób własny)z sosem waniliowym,chrupki kukurydziane,marchew,woda mineralna.

ALERGENY:( 1, 3, 7,9)

Środa 14.08.2019

Śniadanie: Kakao, chleb baltonowski, słonecznikowy z masłem,sałatą,szynką z indyka, pomidorem,szczypiorkiem,pomarańcze,herbata owocowa z miodem

Obiad: Krem z cukinii i pomidorów z makaronem ,kotlet z kurczaka ,ziemniaki ,surówka z młodej kapusty,brzoskwinie,sok 100%

Podwieczorek: Koktajl owocowy na maślance,rogal maślany z masłem,dżemem,sałata lodowa.

ALERGENY:(1, 6, 7, 9, )

Czwartek 15.08.2019 Święto

Śniadanie:

Obiad:

Podwieczorek:

Piątek 16.08.2019

Śniadanie: Kakao, chleb baltonowski,żytni z masłem ,żółtym serem ,papryka ,winogrono,herbata owocowa z miodem.

Obiad:Zupa koperkowa z zacierką,filet z dorsza duszony w warzywach,surówka z selera,jabłek,rodzynek,natki pietruszki,sok 100%

Podwieczorek: Jogurt owocowy ,biszkopty,ogórek świeży ,woda mineralna.

ALERGENY:(1, 3, 4, 7, 9,)

Dzieci w oddziałach mają udostępnioną wodę mineralną w naczyniach jednorazowego użytku.

Jadłospis w niektórych pozycjach może ulec zmianie ze względu na brak zamawianego towaru.

Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty mogą zawierać śladowe ilości alergenów.

Poniedziałek 05.08.2019 r.

Śniadanie: Herbata z miodem, cytryną, chleb baltonowski, razowy z masłem, szynką gotowaną, pomidorem, ogórkiem małosolnym, brzoskwinie.

Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy, naleśniki z twarożkiem, papryką, banany, pestki słonecznika, sok 100%.

Podwieczorek: Kaszka na gęsto na mleku z musem jabłkowym, rodzynki, herbata miętowa.

ALERGENY:(1, 3, 6, 7, )

Wtorek 06.08.2019

Śniadanie: Zupa mleczna z płatkami żytnimi, chleb baltonowski, słonecznikowy z masłem, twarożkiem ,,Łaciaty”, dżemem, ogórkiem świeżym, pomarańcze, herbata

owocowa z miodem.

Obiad: Rosół z włoszczyzną, makaronem, natką pietruszki, kurczak gotowany, ryż, potrawka, groszek z marchewką, winogrono, sok 100%.

Podwieczorek: Bawarka, chleb pszenny z masłem, marchew, pestki dyni.

ALERGENY:( 1, 3, 7,9)

Środa 07.08.2019

Śniadanie: Kakao, chleb baltonowski, graham z masłem, ogonówką z indyka, sałatą, pomidorem, śliwki, herbata owocowa z miodem.

Obiad: Zupa szpinakowa z kaszą, pulpety z kurczaka w sosie pomidorowym, ziemniaki, surówka z selera, jabłek, rodzynek, natki pietruszki, sok 100%.

Podwieczorek: Jogurt pitny, bułki mleczne z masłem, sałata lodowa.

ALERGENY:(1, 6, 7, 9, )

Czwartek 08.08.2019

Śniadanie: Zupa mleczna z płatkami jaglanymi, chleb baltonowski, żytni z masłem, pastą rybno-twarożkową(filet z dorsza), ogórkiem małosolnym, papryką, jabłka,

herbata owocowa z miodem.

Obiad: Kapuśniak z młodej kapusty z ziemniakami, włoszczyzną, natką pietruszki, gulasz z szynki (bez kości) z kaszą, buraczki, morele, sok 100%.

Podwieczorek: Krem z twarogu, andruty, rzodkiewka, woda z cytryną.

ALERGENY:( 1, 4, 7, 9,)

Piątek 09.08.2019

Śniadanie: Kakao, chleb baltonowski, słonecznikowy z masłem, twarożkiem, szczypiorkiem, rzodkiewką, papryką, suszone jabłka, herbata owocowa z miodem.

Obiad:Zupa ogórkowa z włoszczyzną, ryżem, klopsy opiekane z filetu z dorsza, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, winogrono, sok 100%.

Podwieczorek: Jogurt grecki z owocami, pieczywo chrupkie, kalarepa, woda mineralna.

ALERGENY:(1, 3, 4, 7, 9,)

Czwartek 01.08. 2019

Śniadanie: Mleko, chleb baltonowski, żytni z masłem, krakowską z drobiu, pomidorem, ogórkiem kiszonym, śliwki, herbata owocowa z miodem.

Obiad: Krupnik z kaszą, warzywami, natką pietruszki, gulasz z indyka, z cukinią, papryką, pomidorami, makaronem, jabłka, marchew, sok 100%.

Podwieczorek: koktajl mleczno-owocowy(śliwki-banan), chałka, sałata lodowa.

ALERGENY:(1, 6, 7, )

Piątek 02.08.2019

Śniadanie: kakao, chleb baltonowski, słonecznikowy z masłem, żółtym serem, papryką pomarańcze, herbata owocowa z miodem

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, filet z dorsza panierowany, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, marchew, nataka pietruszki, morele, sok 100%.

Podwieczorek: Deser mleczny ,,Zuzia”, chrupki kukurydziane, ogórek świeży, woda mineralna.

ALERGENY:(1, 3, 4, 7, 9)

Smacznego