TEMATYKA

ZWIERZĘTA   ZIMĄ

SPOTKANIE   PRZY  WIGILIJNYM  STOLE

CELE  OPERACYJNE:

·          Zwracanie uwagi na zmiany zachodzące w środowisku przyrodniczym w związku ze zmianą pory roku.

·          Nazywanie i identyfikowanie cech typowych dla zimy: śnieg, mróz, zawierucha.

·          Wdrażanie do opieki nad zwierzętami, regularne dokarmianie zwierząt i ptaków.

·          Kształtowanie przywiązania do tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

·          Doskonalenie umiejętności klasyfikowania według dwóch lub więcej cech.

·          Rozwijanie umiejętności przeliczania elementów, porządkowania zbiorów.

·          Rozwijanie umiejętności wykonywania czynności matematycznych podczas zabaw; kodowanie i dekodowanie czynności za pomocą znaków.

·          Rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej na materiale konkretnym, obrazkowym i symbolicznym.

·          Kształtowanie umiejętności odczytywania instrukcji obrazkowej (kolejność czynności).

·          Kształtowanie umiejętności analizy i syntezy słuchowej i wzrokowej wyrazów.

·          Wprowadzenie liter k, K, u, U; odszukiwanie poznanych liter wśród innych znaków; czytanie sylab, wyrazów, prostych zdań z poznanych liter.

·          Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

·          Poznanie dawnych i współczesnych sposobów komunikowania się i przesyłania informacji

WIERSZ

WIERSZ

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Są bakalie, mąka, masło,
raz, dwa zagniatamy ciasto.
Prędko je rozwałkujemy
różne kształty w nim wytniemy.

Mamy serca, gwiazdki kruche,
będzie na nich słodki lukier.
Wszystkie pięknie ozdobimy
orzechami laskowymi.

Małe ciastka i pierniki
tort, makowiec i serniki.
Mama z dziećmi razem piecze
święta się zbliżają przecież.